Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrak zdjęcia
GLAMOUR Natalia Jeruzal

Opis firmy
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Jak rozpocząć z handlem elektronicznym?
W dobie społeczeństwa cyfrowego handel internetowy staje się coraz bardziej popularny. W 2021 roku liczba użytkowników w Internecie w Polsce wyniosła ponad 29 milionów, a wymagania konsumenckie rosną, dlatego działalność w handlu obliguje do zastosowania nowatorskich pomysłów. Jednym z nich jest rozpoczęcie własnego sklepu internetowego, ponieważ handel internetowy jest jednym z najlepiej rozwijających się kanałów dystrybucji w ostatnich czasach.

Co to znaczy e-commerce?
E-commerce, więc handel internetowy, jest jednym z typów handlu, który prowadzi się w internecie. Sam sklep internetowy jest stroną internetową, gdzie dokonuje się transakcji online przez kupno towarów i usług, które opłacają się poza sklepem stacjonarnym - online. Idealnie zbudowany sklep online zezwala internautom na witrualne oglądanie aktualnych ofert i asortymentu sklepu. Handel internetowy charakteryzuje działania związane nie tylko z samą wymianą towarów i usług, ale są to też działania promocyjne i marketingowe.

Z czym warto się zapoznać przed rozpoczęciem działalności w e-sklepie?
Przede wszystkim warto zapewnić sobie odpowiednią wiedzę odnośnie konkurencji i rynku oraz napisać właściwy plan biznesowy. Istotną rolą jest również wysokość budżetu do rozdysponowania. Takie kwestie pozwolą na początkowe obranie właściwej strategii marketingowej. Niezbędna jest także fundamentalna znajomość pojęć z obszaru marketingu, po to by sklep zaczął generować przychody. Stąd powinno się skupić się na wyznaczonym dziale marketingowym i poznać zainteresowanych klientów, aby skutecznie do nich dotrzeć. Powinno się zdefiniować docelową grupę klientów, zrobić podział ze względu na wiek lub płeć, aby poznać ich upodobania i potrzeby.

Po wyznaczeniu skutecznej strategii marketingowej oraz usystematyzowaniu informacji o odbiorcach można przejść do obmyślania wyglądu i działania witryny internetowej e-sklepu. Strony o przejrzystym i ładnym odbiorze są chętniej odwiedzane przez użytkowników. Co więcej, produkty albo usługi wyświetlane w sklepie internetowym prezentują się przejrzyściej, zatem generują większe przychody.

Budowanie sklepów internetowych w Toruniu

Rodzaje sprzedaży w handlu internetowym
W przypadku handlu elektronicznego, z podziałem na podmioty biorące w nim udział, wyodrębnia się jego trzy formy:

sprzedaż B2C (ang. business-to-consumer) - to relacja biznesowa między przedsiębiorstwami a pojedynczymi konsumentami, to wszelkie formy sprzedaży towarów i usług pojedynczym konsumentom;
sprzedaż B2B (ang. business-to-business) - to wymiana handlowa pomiędzy dwoma firmami. W takim modelu ważne jest podtrzymywanie relacji z kontrahentami, pielęgnowanie sieci dostawców i odbiorców oraz poszukiwanie nowych partnerów biznesowych;
sprzedaż C2C (ang. consumer-to-consumer) - to handel między dwoma konsumentami. Przykładem takiej relacji są witryny internetowe takie jak Vinted lub OLX.
Więcej o budowaniu sklepów internetowych

Zarządzanie handlem w internecie - systemy ERP
Działanie e-commerce wspierane jest przez różne specjalne systemy. Wśród nich wyodrębnia się systemy ERP - Enterprise Resource Planning, co oznacza Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Takie systemy przyzwalają w skuteczny sposób na administrowanie kompleksem zasobów danej firmy. Posiadają poszczególne moduły, które działają niezależnie, mimo to są zintegrowane informatycznie. Jest to system programów, które opierają się na jednakowej bazie danych, dzięki temu pracownicy z różnych sekcji mogą w przystępny sposób polegać na tych samych danych podczas wykonywanej pracy.

Taka sama baza danych zezwala na skuteczniejszą komunikację między pracownikami przedsiębiorstwa i ich wydajniejszą pracę. Stąd też, kiedy sklep internetowy zaczyna się poszerzać, opłaca się zainteresować się zastosowaniem systemu ERP. Jednym z najbardziej pomocnych programem jest program enova365.

Obsługa handlu internetowego w systemie enova365
System enova365 w głównej mierze zapewnia użytkownikom intuicyjną obsługę zamówień i magazynów. Umożliwia to na udoskonalenie obsługi zamówień i stałą kontrolę stanów magazynowych oraz zarządzania reklamacjami lub zwrotami. Enova365 obsługuje sprawne wystawianie dokumentów WZ, RW, PZ, PW czy MM i generuje raporty pozwalające na skuteczną obserwację obecną trendów w sprzedaży. Program ERP enova365 umożliwia też wyliczenie zapasów magazynowych według wybranej metody obrotu - FIFO, LIFO lub inną.

Kolejną zaletą programu ERP enova365 jest jego łatwa integracja z sklepem online przez możliwość określenia sklepów, z którymi oprogramowanie będzie współpracować. Wyróżnionym sklepom można nadać konkretne parametry integracji. Dodatkowo dzięki oprogramowaniu enova365 administrowanie poszczególnymi produktami, ich danymi, cennikami i rabatami jest bardzo proste oraz umożliwia pełną kontrolę zmian zachodzących sklepie online

Enova365 ma też moduł dodatkowy - E-sklep konektor, który obsługuje integrację enova365 ze e-sklepami takimi jak np. Allegro lub PrestaShop. Jednym z jego możliwości jest funkcja zdefiniowania wielu e-sklepów w programie i konfigurowanie ich parametrów.

Tworzenie e-sklepu

TopRanking Agencja reklamy internetowej
ul. Powstańców Śląskich 73
87-100 Toruń

Budowanie witryny internetowej
Działalność
Typ
Usługowa
Zatrudnienie
Od 10 - 50 osób
Strona internetowa
http://topranking.com.pl/
Forma prawna
Indywidualna działalność gospodarcza
Główne rynki zainteresowania
  • Polska
  • USA
Legenda
- Główne rynki zainteresowania
- Oddziały
- Nabywcy z zagranicy
Branże firmy
Branże główne
Branże poboczne
Główne branże klientów


Wydarzenia, w których biorę udziałAdres
Polska
Adama Mickiewicza 103 / 28
Toruń
87-100
Tel: +48 790145822
E-mail: dominikagrochal90@onet.eu
Regon : 382979114
VAT UE : 9562258748


Oferty
które mogą Cię zainteresować